Pantalla publicitaria LED P4 personalizada de fábrica para instalación fija en interiores
| Panel Dimension | 256mm(W) * 128mm(H) |
| Paso de píxel | 4mm |
| Pixel Density | 62500 dot/m2 |
| Pixel configuration | 1R1G1B |
| LED specification | SMD2121 |
| Pixel resolution | 64 dot * 32 dot |
| Max power consumption | 25W |
| Panel weight | 0.2KG |
| Hub connecting | HUB75-E |
| Material | Diecsting aluminum cabinet / Iron cabinet |
| Maintenance Method | Front/Back service |
| Best viewing angle | 140/120 |
| Driving IC | ICN 2037 / 2153 |
| Scan Rate | 1/16S |
| Refresh frepuency | 1920-3840 HZ/S |
| IP protective index | IP43 |
Descripción

The P4 LED display screen adopts a solid iron frame structure, which has excellent strength and stability after careful design and strict processing technology. The iron material can not only withstand large external impacts, effectively preventing the screen from being damaged during daily use or accidental collisions, but also provides a solid support foundation for the entire display screen, ensuring that the screen always remains flat and stable during long-term fixed installation and use, and will not deform, shake, or affect the display effect.
Pantalla publicitaria LED P4 personalizada de fábrica para instalación fija en interiores
| Panel Dimension | 256mm(W) * 128mm(H) |
| Paso de píxel | 4mm |
| Pixel Density | 62500 dot/m2 |
| Pixel configuration | 1R1G1B |
| LED specification | SMD2121 |
| Pixel resolution | 64 dot * 32 dot |
| Max power consumption | 25W |
| Panel weight | 0.2KG |
| Hub connecting | HUB75-E |
| Material | Diecsting aluminum cabinet / Iron cabinet |
| Maintenance Method | Front/Back service |
| Best viewing angle | 140/120 |
| Driving IC | ICN 2037 / 2153 |
| Scan Rate | 1/16S |
| Refresh frepuency | 1920-3840 HZ/S |
| IP protective index | IP43 |
Descripción

Excelente calidad de imagen y diseño de tono pequeño
LEDKING 16:9 P1.53 small pitch LED display is made of high-quality die-cast aluminum, with exquisite appearance and durability. 1.53mm pixel pitch provides extremely clear picture quality and supports 4K resolution, suitable for close viewing and large-screen installation.

Pantalla de marca personalizada
Admite la impresión de pantalla o la tecnología de impresión láser, y puede personalizar el logotipo o el diseño de su marca de acuerdo con las necesidades de mejorar la profesionalidad y la singularidad del espacio y garantizar una imagen de marca clara.

Alta eficiencia y protección del medio ambiente
Equipado con un sistema de procesamiento Nova Advanced, proporciona una excelente calidad de imagen y una reproducción perfecta. El alto brillo asegura una clara visibilidad en entornos brillantes y tiene ventajas de ahorro de energía para reducir los costos de mantenimiento a largo plazo.

Aplicación amplia e instalación flexible
Adecuado para una variedad de ocasiones, como tiendas minoristas, lugares de eventos, salas de control, etc. El diseño modular admite instalación flexible y configuración de videos para crear una experiencia visual inmersiva para los usuarios.




