Fabrik benutzerdefinierte P4 -LED -Werbeanzeige für die feste Installation in Innenräumen
| Panel Dimension | 256mm(W) * 128mm(H) |
| Pixelabstand | 4mm |
| Pixel Density | 62500 dot/m2 |
| Pixel configuration | 1R1G1B |
| LED specification | SMD2121 |
| Pixel resolution | 64 dot * 32 dot |
| Max power consumption | 25W |
| Panel weight | 0.2KG |
| Hub connecting | HUB75-E |
| Material | Diecsting aluminum cabinet / Iron cabinet |
| Maintenance Method | Front/Back service |
| Best viewing angle | 140/120 |
| Driving IC | ICN 2037 / 2153 |
| Scan Rate | 1/16S |
| Refresh frepuency | 1920-3840 HZ/S |
| IP protective index | IP43 |
Beschreibung

The P4 LED display screen adopts a solid iron frame structure, which has excellent strength and stability after careful design and strict processing technology. The iron material can not only withstand large external impacts, effectively preventing the screen from being damaged during daily use or accidental collisions, but also provides a solid support foundation for the entire display screen, ensuring that the screen always remains flat and stable during long-term fixed installation and use, and will not deform, shake, or affect the display effect.
Fabrik benutzerdefinierte P4 -LED -Werbeanzeige für die feste Installation in Innenräumen
| Panel Dimension | 256mm(W) * 128mm(H) |
| Pixelabstand | 4mm |
| Pixel Density | 62500 dot/m2 |
| Pixel configuration | 1R1G1B |
| LED specification | SMD2121 |
| Pixel resolution | 64 dot * 32 dot |
| Max power consumption | 25W |
| Panel weight | 0.2KG |
| Hub connecting | HUB75-E |
| Material | Diecsting aluminum cabinet / Iron cabinet |
| Maintenance Method | Front/Back service |
| Best viewing angle | 140/120 |
| Driving IC | ICN 2037 / 2153 |
| Scan Rate | 1/16S |
| Refresh frepuency | 1920-3840 HZ/S |
| IP protective index | IP43 |
Beschreibung

Ausgezeichnete Bildqualität und kleines Pitch -Design
LEDKING 16:9 P1.53 small pitch LED display is made of high-quality die-cast aluminum, with exquisite appearance and durability. 1.53mm pixel pitch provides extremely clear picture quality and supports 4K resolution, suitable for close viewing and large-screen installation.

Customized Brand Display
Unterstützt Screen -Druck oder Laserdrucktechnologie und kann Ihr Markenlogo oder Ihr Design entsprechend den Bedürfnissen anpassen, um die Professionalität und Einzigartigkeit des Raums zu verbessern und ein klares Markenimage zu gewährleisten.

Hoher Effizienz und Umweltschutz
Ausgestattet mit einem fortschrittlichen Nova -Verarbeitungssystem bietet es eine hervorragende Bildqualität und nahtlose Wiedergabe. Eine hohe Helligkeit sorgt für eine klare Sichtbarkeit in hellen Umgebungen und hat energiesparende Vorteile, um die langfristigen Wartungskosten zu senken.

Breite Anwendung und flexible Installation
Geeignet für eine Vielzahl von Gelegenheiten wie Einzelhandelsgeschäfte, Veranstaltungsorte, Kontrollräume usw. unterstützt flexible Installation und Videokonfiguration, um ein immersives visuelles Erlebnis für Benutzer zu erstellen.




